środa, 23 czerwca 2010

Maki, Maczki, czyli o moich ukochanych polnych kwiatach.

Dzisiaj będzie troszeczkę zdjęciowo :)
Uwielbiam tą porę roku, gdy łąki i ogródki domowe sycą nasze oczy paletą różnobarwnych kwiatów, i drażnią nasze nosy swoimi wonnymi zapachami. Odnoszę wrażenie, że kwiaty zostały stworzone  po to, by nieść radość sercu i podnosić nas na duchu. Ja bynajmniej ich urokowi oprzeć się nie mogę, a radość jaką we mnie wzbudzają znajdując się w moim otoczeniu jest naprawdę wielka.
Uwielbiam wszystkie kwiaty, ale szczególny sentyment wzbudzają we mnie maki! Soczysta czerwień, ich delikatność i kruchość, sprawiają, że są one dla mnie wyjątkowe. Maki, nie są kwiatami, które nadają się do trzymania w wazonie, są zbyt delikatne i szybko więdną nad czym ubolewam, ale w ich ulotności też tkwi pewien urok.  Żeby nacieszyć się ich widokiem wybrałam się na spacer w poszukiwaniu moich "płonących" kwieci. Uzbrojona w aparat fotograficzny uwieczniłam pewną zbiorowość maków, rosnących tuż obok torów kolejowych. Prawdę mówiąc jest to jedyne miejsce w mojej okolicy, gdzie można  spotkać maki polne  w większej ilości. Maczki widać upodobały sobie tory. 
A oto efekt mojego uchwycenia tych pięknych kwiatów:
 Udało mi się nawet złapać w kadr przejeżdżający pociąg :)

6 komentarzy:

 1. również lubię maki, pola usłane nimi są przepiękne! nawet kilka nadaje wspaniałego klimatu. dlatego zachwycam się Twoimi zdjęciami! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocham maki i wszelkie polne kwiaty, łączka przepiękna, zazwyczaj przy nasypach można znaleźć tyle kwiecia, Piękne zdjęcia Pozdrawiam i dziękuję za komentarze:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zdjęcia, zwłaszcza pierwsze. Lubię takie łączki pełne maków.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj ja też uwielbiam maki! Są takie radosne!
  Pozdrawiam
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 5. Widziałam Twojego posta juz kilka dni temu, ale nie miałam sił na komentarz. Ale teraz musze napisać, ze dzięki Twoim zdjęciom też zaczęłam zauważać maki w około. Nie jest ich tak dużo jak u Ciebie..ale są piękne.. Dzieki

  OdpowiedzUsuń
 6. Cieszę się dziewczyny, że wam się również podobają :)

  OdpowiedzUsuń